Maska antysmogowa dla dzieci czy dla dorosłych? Jaka jest różnica?

Smog jest w naszym kraju ogromnym problemem. Miesiące grzewcze zamieniają naszą atmosferę w straszne miejsce. Tymczasem nie mamy jeszcze pewnych sposobów radzenia sobie z tym problemem. Jak dotąd, najlepszym wyjściem jest zakup maski antysmogowej. Czym różnią się te dla dzieci od masek przeznaczonych dla dorosłych?

Gabaryt
Maseczki antysmogowe dla dzieci są oczywiście mniejsze niż te dla dorosłych. W końcu, dziecko ma mniejszą głowę. Maska powinna dobrze przylegać do twarzy i głowy. W żadnym wypadku nie może przepuszczać powietrza przy którejś z krawędzi. Oznaczałoby to, że zanieczyszczone powietrze przedostaje się do dróg oddechowych oraz układu krwionośnego. Ważne jest, więc by zadbać o odpowiednie naciągnięcie i naprężenie pasków maski. Muszą być dopasowane ściśle, ale równocześnie nie mogą uciskać głowy. Byłoby to wyjątkowo niekomfortowe uczucie.

Wzory i kolory
Nie wszystkie dzieci rozumieją po co właściwie powinny nosić maski. Mogą się nawet obawiać tej czynności. Z tego powodu maski antysmogowe dla dzieci są dostępne w kolorowych i zabawnych wzorów. Obecność ulubionych bohaterów z bajki ma poprawić maluchowi samopoczucie oraz pokazać, że nie ma się czego bać. Ma to pomóc w oswojeniu się z sytuacją i zaakceptowaniem jej. Kolorowe maski są też dostępne w rozmiarach dla dorosłych, jednak jak na razie decydują się oni na nie dość rzadko. W przypadku dzieci – są one po prostu obowiązkowe.