Chodziki dla niepełnosprawnych i seniorów

Wypadek, ciężka choroba, wiek – wszystko to sprawia, że nasi bliscy zaczynają mieć poważne problemy z poruszaniem się. Co może pomóc tym, dla których każdy krok jest wielkim wyzwaniem? Cennym wsparciem mogą się okazać chodziki, dzięki którym łatwiej jest utrzymać równowagę. Co warto wiedzieć o takim sprzęcie? Dlaczego warto z niego skorzystać?

Chodziki dla osób starszych – co można wybrać?

O potrzebach seniorów oraz o tym, jak ważna jest dla nich samodzielność, mówi się coraz więcej. Skutkiem tego jest coraz szerszy asortyment chodzików dla seniorów (https://www.orteo.pl/balkoniki-i-chodziki), dzięki czemu można znaleźć idealne rozwiązanie na każdą okazję. Większość chodzików wykonana jest z aluminium, a to oznacza, że są one lekkie i łatwe w transporcie. Wybrać można chodzik z kółkami lub chodziki z dużymi koszami na zakupy. Dużą popularnością cieszą się też tradycyjne balkoniki typu ambonka, dobrze sprawdzające się w domu.

Chodzik dla seniora – dlaczego warto zainwestować w taki sprzęt?

Jest wiele powodów, dla których warto postawić na taki dodatek. Chodziki to wspaniała podpórka, dzięki której osoby mające problem z zachowaniem równowagi czują się bezpieczniej. To również szereg dodatków, dzięki którym senior może dłużej cieszyć się samodzielnością. Koszyk na zakupy pozwala na samodzielne robienie sprawunków, a siedziska pozwalają zrobić przerwę w chwili, gdy senior poczuje się słabiej. Wielkim udogodnieniem są też coraz częściej stosowane podpórki pod łokcie, dzięki którym senior może poruszać się w takiej pozycji, w jakiej jest mu najwygodniej.