Novoscabin na świerzb

Novoscabin jest preparatem dedykowanym profilaktyce zarażenia i leczeniu świerzbu. Podawany w postaci płynu do stosowania na skórę. Szklana butelka zawiera 120 ml produktu. Można go kupić bez recepty w cenie między 28 a 40 zł.

Przed zastosowaniem preparatu producent zaleca wziąć gorącą kąpiel z użyciem szarego mydła (czas trwania: 10 min). Po dokładnym osuszeniu ciała należy wmasowywać płyn w całe ciało (za wyjątkiem twarzy i szyi), ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, w których skóra się zagina (jak pod pachami, między palcami). Preparat ma pozostać na skórze przez całą dobę do następnej kąpieli. Leczenie z użyciem Novoscabinu powinno trwać nieprzerwanie pięć dni. Cała procedura wydaje się więc dosyć uciążliwa, jednak tak nieprzyjemnej i uciążliwej w leczeniu choroby jak świerzb nie powinno się lekceważyć. Kurację należy stosować u wszystkich domowników, niezależnie od tego, czy wykazują objawy choroby (pęcherze, świąd, wysypkę).

Novoscabin stosuje się również w profilaktyce zarażenia świerzbem. Tą chorobą najłatwiej zarazić się w dużych skupiskach ludzkich, a także w miejscach, w których panują złe warunki higieniczno-sanitarne. Chodzi o np. domy opieki, środki komunikacji miejskiej, sauny i siłownie.

Leczenie pasożytniczej choroby, jaką jest świerzb, opiera się na stosowaniu na skórę płynów (jak Novoscabin). Można wspierać je również kąpielami w specjalnych solach i olejkach eterycznych (np. olejku herbacianym). Choroby zdecydowanie nie powinno się lekceważyć i odkładać leczenia w czasie.