Każdy może poczuć się jak fakir

Mata do akupresury – można na niej stać, siedzieć lub leżeć. Coraz częściej stosuje się również maty akupresurowe w celu złagodzenia bólu. Dlaczego warto leżeć na macie?
Wszyscy wiedzą jak wyglądają indyjscy fakirzy, leżący na deskach z gwoździami. Teraz każdy może spróbować i poczuć się jak fakir w zaciszu własnego domu.

Alternatywa dla tabletek przeciwbólowych

Wielu ludzi odczuwa przewlekły ból lub napięcie w plecach. Wtedy najczęściej sięgają po tabletki przeciwbólowe.
Jest też inna możliwość. Coraz więcej osób uważa matę akupresurową za skuteczny, naturalny środek przeciwbólowy – przynajmniej o wiele bardziej naturalny niż środki przeciwbólowe.
Osoby, które używają maty do akupresury zazwyczaj przyznają, że regularnie używana, łagodzi ból lepiej niż tabletki. Poza tym ma dodatkowy efekt uboczny – relaksuje.

Czym właściwie jest akupresura?

Akupresura stymuluje określone punkty w ciele, które odpowiadają różnym funkcjom w organizmie. W przeciwieństwie do akupunktury punkty te nie są nakłuwane igłami, a jedynie masowane. Masaż łagodzi ból, pomaga się zrelaksować, a nawet pomaga schudnąć. Ta metoda powstała w starożytnych Chinach tysiące lat temu.

Jak działa mata akupresurowa?

Mata do akupresury nawiązuje do tej tradycji masażu. Małe plastikowe wypustki na macie są usiane plastikowymi kolcami, które działają na punkty w ciele, i je stymulują.
Można usiąść na macie, stać (punkty akupresury na podeszwach stóp) lub położyć się. Najlepiej używać maty na gołe ciało. Zaleca się ok. 10 do 45 minut terapii. Jak podczas prawdziwego masażu, przez pierwsze kilka można odczuwać ból, ale po nim przychodzi bardzo przyjemne uczucie.