Jak pozbyć się drobnoustrojów i wirusów z telefonu? Skuteczna metoda sterylizacji UV

Nieustanne korzystanie z telefonu oraz innych urządzeń elektronicznych powoduje, że stanowią one doskonałe siedlisko bakterii, drobnoustrojów i mikroorganizmów. Ręce idealnie przenoszą wirusy i bakterie a nawet ich częste mycie nie zawsze pozwoli skutecznie na ich całkowitą eliminację. Drobnoustroje przenoszone są w ten sposób na telefony, które następnie przenoszone są na twarz, w okolice nosa, oczu oraz ust.

Czyszczenie urządzeń elektronicznych wilgotną szmatką lub specjalnie przeznaczonymi do tego chusteczkami nie zawsze usunie całość bakterii a dodatkowo może uszkodzić telefon. W takim przypadku warto zastanowić się nad zakupem urządzenia jakim jest sterylizator UV.

Na czym polega sterylizacja UV?

Sterylizacja pozwala na pozbycie się z poddawanych procesowi wszystkich mikroorganizmów we wszystkich jego stadiach. Przyjmuje się, że proces ten jest znacznie skuteczniejszy niż czynność dezynfekcji bowiem uzyskuje się materiał całkowicie jałowy, bez jakichkolwiek form przetrwalnikowych wirusów i drobnoustrojów. Sterylizacja promieniowaniem ultrafioletowym (w skrócie UV) polega na poddaniu działaniu fal elektromagnetycznych danego przedmiotu. Promienie UV w 99 % pozwalają na pozbycie się i likwidację wirusów, roztoczy oraz bakterii. Sterylizacja UV telefonów komórkowych najczęściej odbywa się w szczelnym pojemniku , tak aby człowiek nie został poddany bezpośredniemu wpływowi wiązek promieniowania.

Sterylizator UV do telefonów

W dobie koronawirusa coraz większą popularność zyskują sterylizatory UV do telefonów komórkowych. Ich używanie jest bardzo proste, dodatkowo część z nich wyposażona została dodatkowo w możliwość jednoczesnego ładowania telefonu. Sterylizatory tego typu zapewniają skuteczną ochronę przed drobnoustrojami, dezynfekują urządzenie a cała czynność trwa od kilku do kilkunastu minut.