Taśmy oporowe do rozciągania i rozgrzewki

Taśmy oporowe do rehabilitacji są bardzo funkcjonalne i niezwykle wszechstronne. Są one wykonane z porządnego gumowego materiału, nawet po wielogodzinnych ćwiczeniach nie widać na nim śladów użytkowania. Gumowe taśmy można wykorzystywać między innymi do ćwiczeń kończyn dolnych i górnych a także do wzmocnienia mięśni głębokich.

Taśmy oporowe do ćwiczeń siłowych i wytrzymałościowych

Każda taśma oporowa do rehabilitacji występuje w innym kolorze. Odpowiada ona oporowi, jaki stawia taśma. Najbardziej intensywne ćwiczenia można wykonać z czarnym sprzętem, a najlżejsze z żółtym. Z pewnością żółty kolor polecany jest osobom po urazach a także osobom starszym. Dzięki wyżej wymienionym taśmom rehabilitacyjnym:

– można przeprowadzić rozgrzewkę,

– rozciąga się mięśnie,

– wzmacnia wytrzymałość,

– powraca się do sprawności ruchowej.

Taśmy, które wykorzystywane są w treningu oraz rehabilitacji

Guma lateksowa, z której robione są sprzęty do ćwiczeń i rehabilitacji, nie przywiera do skóry i co ważne, ma właściwości antypoślizgowe. Dzięki temu bezpiecznie i efektywnie można wykonywać wszystkie ćwiczenia. Po złożeniu, sprzęty nie zajmują dużo miejsca. Z łatwością można je wyczyścić po każdym treningu. Można je zabrać ze sobą na siłownię lub z ich pomocą można ćwiczyć w domowych warunkach. Uelastyczniają one ciało, wzmacniają mięśnie czterogłowe a także modelują sylwetkę. Dzięki nim można wypracować odpowiednie wzorce ruchowe. Co ważne, pacjenci po wypadkach z pomocą taśm szybko powracają do sprawności ruchowej.