Kiedy warto stosować Excilor – ekspert radzi

Zakażenie grzybicze paznokci to poważne schorzenie, które wymaga natychmiastowej interwencji. Co prawda – przynajmniej na samym początku – nie wymaga ono intensywnego leczenia, aczkolwiek zaleca się, by w przypadku wystąpienia jakichkolwiek zmian, móc rozpocząć proces leczenia.

Excilor – co to jest?

Pod tą skomplikowaną nazwą kryje się zestaw środków do walki z grzybicą paznokci. Każdy z tych trzech preparatów jest zalecany w przypadku wystąpienia nieco innej postaci tego schorzenia. Warto jednak zauważyć, że ich skuteczność działania jest uzależniona przede wszystkim od tego, jak szybko osoba chora zareaguje na ujawniające się zmiany.

Niepokojące zmiany – na co zwrócić uwagę?

1. Na przebarwienia pojawiające się przy brzegach płytki paznokci. Zmiany te będą miały zwykle barwę żółtą, brązową lub zieloną. Zdarza się też, że zakażenie grzybicze objawi się białymi plamkami na paznokciach.

2. Z biegiem czasu owo przebarwienie będzie się rozrastać, aż osiągnie rozmiar całej płytki paznokcia. W tej sytuacji powstałe zmiany będą miały barwę biało – żółtą lub żółto – brązową.

3. Kolejnym objawem zmian będzie stwardnienie i zgrubienie płytki paznokcia. Na tym etapie, konieczne będzie mechaniczne usunięcie jego wierzchniej części w celu późniejszego zastosowania określonego preparatu.

Co ważne – zmiany te postępują dosyć szybko, bo przez okres zaledwie kilku tygodni.

Podsumowanie

Excilor https://www.aptekagalen.pl/excilor-leczenie-grzybicy-paznokci-plyn-3-3ml to skuteczny środek pozwalający zwalczać zagrożenia grzybicze, aczkolwiek jego skuteczność zależy od szybkości przyjętej diagnozy i od czasu, po którym rozpoczęto ich zwalczanie.