Kolagen dla zdrowych kości i mięśni

Doppelherz kolagen

Do prawidłowego funkcjonowania kości i mięśni niezbędny jest kolagen. Jest to białko, które jest głównym składnikiem tkanki łącznej. Występuje w kościach, skórze, chrząstkach, więzadłach i ścięgnach. Suplementację kolagenu powinno rozpocząć się już w wieku 25 lat, kiedy to przestaje być on regularnie wymieniany i odbudowywany.

Jaki preparat z kolagenem wybrać dla zdrowych kości i mięśni?

Doppelherz kolagenNa rynku dostępnych jest wiele produktów, które posiadają kolagen. Jednak powinien być on odpowiednio skomponowany z innymi składnikami, które sprawiają, że jest on łatwiej i szybciej przyswajalny. Doppelherz Kollagen 11.000 plus jest suplementem, który posiada w składzie oprócz hydrolizatu kolagenu także witaminę C, D, selen i miedź. Witamina C i D są niezbędnymi składnikami odpowiedzialnymi na tkankę łączną, a dodatkowo wspierają układ odpornościowy całego organizmu i dostępny jest bez recepty https://www.aptekagalen.pl/doppelherz-system-11-000-plus-30amp-x-25ml. Selen i miedź chronią komórki przed stresem oksydacyjnym. Dlatego połączenie składników w Doppelherz Kollagen 11.000 plus sprawia, że białko jest szybko przyswajalne i trafia w miejsce, w którym go brakuje.

Jak dbać o zdrowie kości i mięśni?

Oczywiście najważniejszą rzeczą jest odpowiednia suplementacja kolagenu. Ale także zdrowa dieta przyczynia się do lepszego stanu tkanki łącznej. Należy unikać produktów wysoko przetworzonych, papierosów i alkoholu. Warto także regularnie uprawiać sport, aby zachować kondycję. Najlepszym ruchem jest szybki chód lub długie spacery. Zbyt duży wysiłek fizyczny powoduje spadek kolagenu, dlatego osoby trenujące wyczynowo powinny szczególnie wspomagać się odpowiednimi suplementami zawierającymi kolagen.