Kiedy używać stabilizatorów nadgarstków?

Stabilizatory cieszą się coraz większym zainteresowaniem osób, które mogą ich potrzebować. Takie stabilizatory są niepozorne, ale bardzo praktyczne. Tym samym są one chętnie wybierane i używane przez coraz większą liczbę osób. Kiedy się ich używa? Kiedy trzeba po nie sięgać?

Rehabilitacja po urazach

Stabilizator nadgarstka przede wszystkim przydaje się podczas rehabilitacji i powrotu do formy po jego urazie. Stabilizator zmniejsza obciążenia stawu, stabilizuje go, wzmacnia i koryguje jego ułożenie. Zdarza się, że jest on nawet wykorzystywany zamiast gipsu. Stabilizatory stosuje się przy:
– skręceniach,
– zwichnięciach,
– zespołu cieśni nadgarstka,
– reumatoidalnym zapaleniem stawów,
– bólach nadgarstka,
– w stanach po operacjach.

We wszystkich tych przypadkach zbawienne działanie może mieć delikatny nacisk na staw. Stabilizator doskonale także rozgrzewa nadgarstek, co ma również działanie przeciwbólowe. Dzięki temu już po kilku godzinach od założenia stabilizatora można odczuć wyraźną ulgę.

Profilaktycznie – dla sportowców i osób bardzo aktywnych fizycznie


Stabilizator przyda się także osobom, które są bardzo aktywne fizycznie – w tym także uprawiają sporty. Zwykle są one bardzo narażone na kontuzje i urazy. Noszenie stabilizatorów podczas wysiłku znacznie zmniejsza ryzyko tego, że dojdzie do wypadku na skutek przeciążenia stawu. Warto o tym pamiętać, bo prawidłowe zabezpieczenie stawów może być kluczowe dla utrzymania sprawności oraz przedłużenia swojej kariery sportowej. Trzeba o nie zadbać.