Co to jest elektrostymulator?

elektrostymulator-miesni

W ostatnich latach prawdziwym hitem jest elektrostymulator mięśni. Jest to urządzenie, które wywołuje skurcz mięśni na skutek wyemitowania impulsów elektrycznych.

Czym jest elektrostymulator mięśni?

Warto mieć na uwadze, że elektrostymulacja jest całkowicie bezpieczna i wykorzystywana do walki z bólem stawów i mięśni. Regularne stosowanie elektrostymulatora poprawia ukrwienie, a jednocześnie odżywia uszkodzone grupy mięśni. Jest to niezwykle przydatne urządzenie dla osób, które były przez długi czas unieruchomione i muszą teraz przechodzić rehabilitację. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że elektrostymulator mięśni ze sklepu Orteo wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej i proces gojenia. Można wyróżnić dwa rodzaje impulsów: EMS oraz TENS. EMS odpowiada za przewodzenie impulsów do nerwów motorycznych, natomiast TENS do nerwów czuciowych. TENS jest również określane mianem stymulacji nerwów.

Redukcja bólu

Na skutek skurczu mięśni zaczynają się wydzielać substancje redukujące odczuwanie bólu, które są nazywane związkami opioidowymi. Należy jednak pamiętać, że elektrostymulator nie jest w stanie wyleczyć przyczyn odpowiedzialnych za dolegliwości bólowe, ale może zminimalizować odczuwanie bólu. Stymulacja TENS jest polecana szczególnie pacjentom, którym zależy na zredukowaniu bólu fantomowego oraz reumatycznego. Sportowcy oraz osoby aktywne fizycznie często korzystają ze stymulacji EMS. Wzmocnienie i rozbudowa wybranej grupy mięśni jest głównym celem terapii EMS. Osoby, które posiadają elektrostymulator mogą przeprowadzić terapię w swoim mieszkaniu.