Jak działają testy ciążowe z wyświetlaczem cyfrowym?

testy ciążowe

Każda kobieta, przynajmniej raz w życiu, rozważała możliwość zajścia w ciążę, jeśli nie miała miesiączki. Początkowo istniała tylko jedna możliwość stwierdzenia ciąży – wizyta u specjalisty. Ale od kilkunastu lat dzięki różnym testom można w domu dowiedzieć się, dlaczego miesiączka się spóźnia. Od dłuższego czasu eksperci pracowali nad tym, aby umożliwić wykrycie ciąży we wczesnym stadium i udało im się to. Cyfrowy test ciążowy to przełom na dzisiejszym rynku gadżetów.

Jakie są zalety tego urządzenia?

  • Główną zaletą cyfrowych testów ciążowych jest dokładność odpowiedzi, ponieważ są one nadwrażliwe. Kobiety nie muszą teraz patrzeć na liczbę kresek, bo na ekranie wyraźnie widać, jaki jest wynik testu;
  • Cyfrowe testy ciążowe z timingiem mogą dokładnie wskazać datę poczęcia dzięki hormonowi luteinizującemu;
  • Dodatkowo można określić dzień urodzenia, a także poznać wiek dziecka w momencie wykonywania zabiegu;
  • Testy elektroniczne zachowują informacje nawet do 24 godzin, podczas gdy ich odpowiedniki zachowują je tylko przez 10 minut;
  • Istnieje możliwość wyboru testu w zależności od posiadanych środków finansowych.

Warto też pamiętać, że elektroniczne testy ciążowe są wielokrotnego użytku, więc masz możliwość korzystania z nich nieograniczoną ilość razy. Dzięki temu oszczędzasz sobie ciągłych nalotów na aptekę i nie musisz wykonywać wielu testów, aby być pewnym wyniku.

Testy ciążowe mogą być jednorazowe lub wielokrotnego użytku (szeroki wybór testów znajdziesz m.in. na https://sanbello.pl/ciaza-i-macierzynstwo/testy-ciazowe). Jednorazowe nie nadają się do wielokrotnego użytku, natomiast wielorazowe mają często 20 wkładów, które wymienia się po każdym zabiegu. Nie zapominaj więc, że instrukcja obsługi elektronicznego testu ciążowego znajduje się w każdym opakowaniu.

Czy warto kupić testy ciążowe z wyświetlaczem cyfrowym?

Jak pokazują badania cenowe, cena elektronicznego testu ciążowego wynosi do kilkudziesięciu złotych, jednak nie jest to wielka cena biorąc pod uwagę, że w pełni się ona zwróci, gdyż urządzenie posiada ogromną ilość zalet. Test ten jest idealny dla kobiet, które spodziewają się momentu poczęcia. Teraz nie ma potrzeby kupowania ogromnej ilości tanich testów i czekania, aż test wykaże ciążę, ponieważ ten test jest zawsze pod ręką i znacznie obniży Twoje koszty. Często testy ciążowe cyfrowe mają monochromatyczny ekran cyfrowy. Dostępne są testy informujące o tym, kiedy należy wykonać test ciążowy, a wynik można przesłać do komputera.

Mimo wszystkich zalet, cena jest dość wysoka, więc większość kobiet, zwraca się o pomoc do zwykłego paska testowego, a czasem o istnieniu tego typu testu dowiadują się dopiero w szpitalu położniczym. W tej chwili więc zapotrzebowanie na takie urządzenie nie jest zbyt duże. Mimo to są dziewczyny, które chcą znać dokładny wynik i dlatego nabywają to urządzenie. 

Cyfrowy test ciążowy to idealne urządzenie, które może dokładnie powiedzieć, czy jesteś w ciąży, czy powinnaś spróbować powtórzyć proces poczęcia. Większość kobiet chce również poznać dzień, w którym jest odpowiedni czas na poczęcie dziecka, dlatego urządzenie to pomoże przeprowadzić test owulacyjny, który jest dostępny w każdej aptece.