Rękawiczki jednorazowe – do czego służą?

Rękawiczki jednorazowe - do czego służą

Rękawiczki jednorazowe to jeden z najpopularniejszych środków ochrony przed bakteriami i szkodliwymi substancjami. Wykorzystuje się je nie tylko w miejscach pracy, ale również w gospodarstwach domowych. Spektrum ich walorów jest niezwykle szerokie, dzięki czemu cieszą się one świetnymi recenzjami. 

Gdzie wykorzystuje się rękawiczki jednorazowe?

Rękawiczki jednorazowe najczęściej wykorzystuje się w gastronomii. Dzięki ich zastosowaniu o wiele prostsze jest higieniczne i bezpieczne przygotowywanie posiłków. Środki te obligatoryjnie stosuje się także w szpitalach i przychodniach. Za ich sprawą możliwe jest zachowanie należytej sterylności. Rękawiczki jednorazowe nierzadko są również wykorzystywane przez fryzjerów oraz osoby pracujące w branży kosmetycznej. Produkt ten jest niezbędny również w wyposażeniu osób świadczących usługi sprzątające. Na co dzień rękawiczki jednorazowe można wykorzystywać również w warunkach domowych. Świetnie sprawdzają się zwłaszcza podczas niehigienicznych bądź niebezpiecznych prac.

rękawiczki jednorazowe w kolorze fioletowym

Jakie są rodzaje rękawiczek jednorazowych? 

Z rękawiczek jednorazowych korzysta niemal każdy, jednak mało kto zdaje sobie sprawę, jak wiele rodzajów rękawiczek jednorazowych można znaleźć na https://www.bhp-gabi.pl/k58,rekawice-robocze-rekawice-jednorazowe.html. Do najpopularniejszych zaliczają się rękawiczki:

  • nitrylowe
  • lateksowe
  • winylowe
  • foliowe

Poszczególne rodzaje rękawiczek pełnią różne funkcje. U osób szukających rozciągliwych i wygodnych rękawiczek najlepiej sprawdzają się produkty z lateksu. Jeżeli jednak komuś nie zależy na szczególnie wysokiej jakości, natomiast przykłada on wagę do intratnej ceny, to warto postawić na rękawiczki foliowe. Alergicy oraz osoby zmagające się z problemami skórnymi powinny natomiast wybrać produkty nitrylowe. Rękawiczki z tego materiału bowiem nie uczulają, a równocześnie zapewniają bardzo wysoki komfort.