By mieć zdrową i piękną skórę – używaj dermokosmetyków!

dermedic

Problemy z nadwrażliwością skóry, to problem, z którym boryka się coraz więcej osób. Problemy te wynikają ze skłonności do alergii, dla wielu osób coraz ważniejsze jest, by używać kosmetyków, które nie mają działania drażniącego. Na jakie składniki warto zwrócić uwagę w kosmetykach do pielęgnacji skóry?

Przy problemach skórnych warto sięgnąć po dermokosmetyki. Są to kosmetyki o specjalnej recepturze, skomponowane z myślą o skórze wymagającej szczególnej pielęgnacji. Takimi kosmetykami są na przykład kosmetyki Dermedic.

Dermokosmetyki – dla każdej skóry 

Dermokosmetyków – takich, jak kosmetyki Dermedic – warto używać przy takich problemach skórnych, jak te wynikające z atopowego zapalenia skóry (AZS ) czy łuszczycy. Dermokosmetyki są również zalecane przy trądziku. Skóra w tych chorobach wymaga intensywnego nawilżania. Pomagają w tym takie składniki, jak:

  • alantoina,
  • L – arginina,
  • kwasy działający złuszczająco i nawilżająco.

Emolienty – słowo kluczowe dla atopowca

dermedic

W przypadku skóry atopowej niezwykle ważny jest płaszcz hydrolipidowy. By móc utrzymać stan remisji w atopowym zapaleniu skóry, płaszcz hydrolipidowy odbudowywany musi być na bieżąco. Dermokosmetyki Dermedic z https://www.nowafarmacja.pl/dermedic zawierają olej lniany, który skutecznie zatrzymuje wilgoć w skórze, znacząco wpływając tym samym na jej kondycję.

Twoja twarz wygląda pięknie 

Dermokosmetyków używać można również przy zdrowej skórze. Proponowane przez markę Dermedic kosmetyki do codziennej pielęgnacji twarzy, to seria kremów mających silne działanie nawilżające. Nawilżanie i ochrona przeciwsłoneczna to najważniejsze elementy pielęgnacji skóry.