Jakie gogle ochronne wybrać?

Jakie gogle ochronne wybrać

Zadaniem każdego pracodawcy jest zapewnić pracownikom takie warunki, w których będą oni mogli wykonywać swoje zadania bezpiecznie i komfortowo. Odpowiednia odzież ochronna jest podstawą podczas wykonywania prac budowlanych czy montażowych. Okulary ochronne chronią oczy przed opiłkami i odpryskami różnych materiałów.

Kiedy potrzebna będzie ochrona wzroku?

Mówi się, że gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą. W miejscach, w których wykonuje się prace z użyciem elektronarzędzi, na przykład szlifierek czy pił, należy zawsze nosić okulary ochronne. Opiłki metalu lub drewna mogą dostać się do oczu, uszkadzając gałkę oczną i powodując poważne obrażenia. Remedium na tego typu zagrożenie są gogle ochronne, które można kupić w sklepie bhp-gabi.pl.

Gdzie wykorzystuje się gogle ochronne?

  • Na placu budowy
  • W przemyśle
  • Podczas prac montażowych
  • Przy środkach chemicznych

Noszenie okularów ochronnych pozwala na zabezpieczenie się także podczas prac z środkami chemicznymi. Podczas produkcji różnych towarów wykorzystuje się substancje, które pod żadnym pozorem nie mogą dostać się do oczu. Wówczas warto korzystać z gogli, które posiadają gumkę i dokładnie zabezpieczają oczy.

gogle ochronne pokazane na mężczyźnie

Po czym poznać dobre gogle ochronne?

Podstawowym kryterium jest materiał, z którego wykonane są gogle. Jego twardość powinna być odpowiednia dla istniejących zagrożeń. W miejscach, w których występuje zagrożenie opiłkami lecącymi z dużą prędkością, okulary muszą być mocniejsze, natomiast w sąsiedztwie substancji chemicznych należy posiadać gogle zapewniające szczelną ochronę. Dobre gogle BHP muszą być też wygodne. Modele zapewniające regulację łatwiej dostosować do wymagań pracownika. Wygodne okulary nie rozpraszają podczas pracy i dobrze spełniają swoją funkcję ochronną. Przy długotrwałym noszeniu istotne jest to, żeby okulary były lekkie.