Jak działa medispirant spray?

medispirant żel pod prysznic

Medispirant spray jest jednym z wielu produktów przeznaczonych do walki z nadmiernym poceniem. Jego działanie opiera się na specjalnie dobranych składnikach, które mają za zadanie kontrolować wydzielanie potu przez gruczoły potowe. Głównym mechanizmem działania medispirantu jest blokowanie receptorów potu w okolicach gruczołów potowych. Dzięki temu, pomaga on w redukcji ilości wydzielanego potu, co przekłada się na uczucie świeżości i suchości przez długi czas.

Składniki medispirant spray a ich działanie

W składzie medispirantu znajdują się zazwyczaj substancje takie jak chlorki aluminium czy też sole glinu. To właśnie one odpowiadają za blokowanie gruczołów potowych, co skutkuje zmniejszeniem ilości wydzielanego potu. Dodatkowo, niektóre medispiranty zawierają substancje dezynfekujące, które mają działanie antybakteryjne, co może pomóc w redukcji nieprzyjemnego zapachu potu.

medispirant

Jak stosować medispirant spray?

Aby skutecznie korzystać z medispirantu w formie sprayu (https://www.nowafarmacja.pl/medispirant), należy przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim, należy zadbać o odpowiednią higienę skóry, tj. dokładne umycie i osuszenie obszarów, na które planujemy aplikować spray. Następnie, należy równomiernie rozprowadzić preparat na skórze, unikając jednocześnie nadmiernego natężenia, co może prowadzić do podrażnień. Warto również pamiętać o tym, że medispirant najlepiej stosować wieczorem, gdyż skóra jest wtedy bardziej odporna na działanie substancji czynnych.